Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2022

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

Výzkum v archivu nebo v knihovně

Zajišťujeme rešerše literatury na objednávku. V knihách, časopisech, archivech i v internetových databázích najdeme, dostatečně prověříme a dle dostupných možností rovněž zdokumentujeme, to co hledáte a sháníte. O výsledcích našeho rešeršního hledání zpracujeme rešeršní protokol. Může to být například soupis dokumentů (rešerše dokumentografická) nebo souhrn faktografických informací (rešerše faktografická). Rešeršní vyhledávání je poskytováno na základě vámi sdělených věcných a formálních hledisek (tematika, časové vymezení, klíčová slova apod.).

Co je to rešerše a jak vyhledáváme

Pojmem rešerše (angl. research) se označuje proces vyhledávání informací o určité problematice na základě zadaného rešeršního dotazu, případně výsledný soupis vyhledaných informací.

Jednoduše řečeno jde o vyhledávání informací. Výstup konkrétní rešerše závisí na individuálních požadavcích. Výsledkem vyhledávání mohou být plné texty dokumentů (článků, knih apod.), konkrétní data, fakta a parametry, ale také bibliografické záznamy dokumentů atd. Naše rešeršní služby jsou založeny na erudici a zkušenosti našich profesionálních bibliografů a rešeršérů. Podle vámi zadaných kritérií vám najdou a dodají požadované údaje (pakliže jsou dostupné).

K realizaci rešerší využíváme několik desítek veřejných, interních i soukromých databází, rozmanité rejstříky, indexy a další pomůcky v elektronické i tištěné podobě. Vždy jsme připraveni rozšířit naše vyhledávací pole i o další zdroje, které nám zpřístupní nebo doporučí klient.

Téměř každý dnes disponuje internetem a nějakým vyhledávačem. Najít požadovanou informaci efektivně, rychle a v dostatečné kvalitě však nemusí být jednoduché. Většina internetových stránek obsahuje pouze balast, který hledání relevantních témat pouze komplikuje. Naši zkušení rešeršéři dokážou informace najít, vyhodnotit a zároveň kriticky posoudit jejich skutečnou hodnotu.

Pátrání provádíme nejen v té části veřejného internetu, známé jako Surface Web. Standardně pracujeme také s daty, která přes vyhledávače nenajdete (tzv. neviditelný Deep Web). Navíc jsme schopni ručně prohledávat i výhradně tištěné zdroje, stejně jako celou řadu běžně nedostupných databází. V případě potřeby zajišťujeme terénní sběru informací.

Neváhejte a zjednodušte si svou práci s hledáním a přípravou podkladových materiálů. Zadejte svou rešerši nám. Dokážeme plavat v oceánu nepřehledných informací. S naší pomocí pro vás následující citát přestane platit:

„Kde jsou znalosti? Pohřbené pod záplavou informací.“
– T. S. Eliot, nositel Nobelovy ceny za literaturu

Související služby

›› Obchodní rešerše – Business Research

›› Marketing research – Průzkum trhu

›› Rešerše na klíč usnadní hledání informací

›› Zpracování rodokmenu

›› Monitoring tisku

›› Kde využijete rešerše na klíč


Související reference

›› Blog ResearchWriter.cz

›› Ukázky zajímavých rešeršních projektů, které jsme realizovali


ÚvodRešerše › Archivní a knižní rešerše