Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2018

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Poradenství


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Buď telefonicky na hotline čísle

+420 777 865 264 (777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem s pomocí našeho jednoduchého on-line formuláře.

Snažíme se být dostupní 24/7

Redaktor v pozici copy editora dělá podobnou práci jako stylista. Jen místo oblečení, bot a účesu pracuje s vaším textem. Starému textu dá novou a svěží fazónu. Neprofesionální text náš editor uhladí do čtivé podoby. Z rukopisu vyhází zbytečnou vatu a zkontroluje faktické údaje. – Někdy prostě není nutné vytvářet úplně nový text, ale stačí ten starý jen trochu učesat nebo přepsat.

Copyediting

Někdy se takové práci říká copyediting. Laik v podobě manažera, sekretářky nebo snaživého studenta připraví přesné faktografické údaje, kterým ale chybí patřičná šťáva. Odstavce se zbytečně opakují, jinde chybí určité vysvětlení. Celkově je potřeba text odborně přečesat. Nebo ten text na vašich webovkách který kdysi sloužil výborně. Po letech je už ale potřeba ho trochu zmodernizovat.

Úkolem copyeditora je text přepracovat do takové podoby, aby co nejlépe vyhovoval čtenářům. Zredigovaný text je přívětivější a lépe se čte. Je také přehlednější a přesvědčivější. Zdůrazňuje, co opravdu zdůrazňovat má. Neodbíhá k nepodstatným věcem a neodvádí pozornost. S pomocí copyeditingu váš text zkrátka postavíme do latě, aby vám sloužil co nejlépe.

Redigování knižních a jiných tištěných publikací

Každé jídlo by měl před vydáním zkontrolovat šéfkuchař. O každou publikaci by měl podobným způsobem pečovat technický redaktor. Nabízíme jeho editorské služby všem, kdo své texty publikují pouze příležitostně nebo dokonce úplně poprvé. Nezáleží na tom, zda jde o soukromé písemnosti, osobní memoáry nebo marketingové texty (katalogy, tiskové zprávy, recenze apod.). Pokud chcete, aby byl váš text čtivý, srozumitelný, svěží a úderný, svěřte nám ho k redigování.

Odborný redaktor nebo editor pečlivě uhladí a srovná obsah jednotlivých vět, odstavců i navazujících pasáží. Jen tak může publikovaný text zaujmout ve svém celku a gradovat do finále. Pouze řádně zredigovaný text může být patřičně přesvědčivý a vybízet čtenáře k akci.

Naši editoři jsou navíc připraveni pracovat i s torzovitým textem. Nebojte se nám proto svěřit ani podklady v rukopisech. Jsme schopni zajistit komplexní přepis a digitalizaci a následnou úpravu písemnosti do požadovaného čtivého tvaru.


Pamatujte na to, že
sebelepší grafika špatný text nezachrání.

Související služby

›› Jazyková korektura češtiny

›› Technické korektury a ověřování informací

›› Formální úprava školní či odborné práce

›› Reprografické práce

›› Restaurování fotografií


Související reference

›› Kde jsme zajišťovali technickou redakci a korektury


Související články na redakčním blogu ToSiPiš.cz

›› Redaktor zvaný Editor, porodní bába finální verze vašeho textu

›› Obsahové i formální chyby v textu odstraňuje editor

›› Není Sobotka jako Sobotka

›› Jan Tleskač by se vysmál

›› Služby redaktora jsou pro knihu, web i leták nesmírně důležité

›› dTest a mykotoxiny - Svijany nám tak nějak zhořkly

›› A jaký je váš příběh?

Redigování, editace a copyediting

Úvod › Úpravy dokumentů