Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2019

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Poradenství


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Buď telefonicky na hotline čísle

+420 777 865 264 (777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem s pomocí našeho jednoduchého on-line formuláře.

Snažíme se být dostupní 24/7

Reprografické práce a digitalizace

Papírové dokumenty mají své kouzlo, ve světě digitální komunikace se s nimi ale obtížněji pracuje. Ojedinělost papírových dokumentů a fotografií je navíc jejich slabou stránkou. Pokud o jedinečný dokument či fotografii přijdete vlivem požáru, povodně nebo jiné domácí pohromy, papírový originál je jednou provždy nenávratně ztracen. Existují proto dobré důvody, proč byste si některé své písemnosti, dokumenty a fotografie měli nechat digitalizovat.

Digitální zálohování rodinných dokumentů a fotografií

Možná vlastníte sadu unikátních rodinných dokumentů. Z účetního hlediska nemají nijak závratnou hodnotu. Jako věc zvláštní obliby, ke které máte citový vztah, jsou však k nezaplacení. Pokud se v rodině podařilo například uchovat sadu fotografií praprarodičů a úřední doklady o jejich vzdělání či svatbě, žádná finanční náhrada jejich ztrátu nenahradí. Byla by škoda o ně přijít.

Díky moderní technice přitom lze vytvořit digitální kopie. Ty můžete na internetu sdílet s dalšími příbuznými. Můžete si je v dostatečné kvalitě digitálně barevně vytisknout, zařadit do alba nebo jejich kvalitní zvětšeniny pověsit na zeď. Spojte se s námi a veškeré digitalizační kroky zařídíme za vás.

Limitem kvalitního skenování je velká časová náročnost. Pro pořízení kvalitních fotografických kopií se však bez skeneru většinou neobejdete. S fotoaparátem reprodukce srovnatelné kvality nepořídíte. Na tablety a chytré telefony úplně zapomeňte. S těmi lze fotit příležitostné texty a vizitky, nikoli staré dokumenty, u kterých má být zachována dostatečná kvalita. Svěřte proto skenování fotografií a starých dokumentů nám. Zajistíme vám věrné reprodukce. Poškozené originály fotografií jsme nadto schopni také digitálně zrestaurovat.

Ofocování dokumentů ve velkém objemu

Poskytujeme také retrokonverze a reprografické služby v oblasti velkoobjemové digitalizace knižních textů a úředních dokumentů. To v případě, že potřebujete do elektronické podoby převést větší objem papírových dokumentů, novinových článků nebo knih. V takovém případě mnohdy postačí kvalitní fotoaparát, kvalitní osvětlení, speciální reprografický stativ a dostatek času. Pokud cokoli z toho nemáte, rádi pro vás přefocení dokumentů do elektronické podoby zajistíme. Získané elektronické dokumenty jsme také schopni zpracovat s pomocí OCR programu pro rozpoznávání jednotlivých znaků. Tím získáme fulltext jednotlivých dokumentů, ve kterých pak můžete pohodlně vyhledávat a volně s nimi pracovat.

Digitalizujte své papírové dokumenty
a prodlužte tak jejich životnost a využitelnost.

Související služby

›› Jazyková korektura češtiny

›› Technické korektury a ověřování informací

›› Redigování, editace a copyediting

›› Restaurování fotografií


Související reference

›› Kde jsme zajišťovali technickou redakci a korektury


Související články na redakčním blogu ToSiPiš.cz

›› Každá chyba vás jednou dožene, včetně pravopisného překlepu

›› Není Sobotka jako Sobotka

›› Jan Tleskač by se vysmál

›› Služby redaktora jsou pro knihu, web i leták důležité

›› dTest a mykotoxiny - Svijany nám tak nějak zhořkly

›› A jaký je váš příběh?

ÚvodÚpravy dokumentů › Reprografické práce