Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2022

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

Ghostwriter je stínový autor, čili textař/spisovatel, který vám pomáhá dávat text dohromady v případě, že vám k sepsání kvalitního textu chybí dovednosti, znalosti nebo čas. Pro některé odborné texty není využití ghostwritera vhodné ani možné. Naopak pro vytvoření kvalitních textů vzdělávacích, memoárových nebo odpočinkových může být ghostwiter užitečným pomocníkem. Dokonce lze říci, že bez podpory stínového autora by některá ceněná literární díla vůbec nevznikla. A to by byla škoda, byť důvody ghostwritingu se mohou lišit. Bez uvedení jména autora byly původně (z různých důvodů) publikováni Karafiátovi Broučci nebo Poláčkův Hostinec U kamenného stolu. Dílem ghostwriterů byly například scénáře slavných filmových děl Prázdniny v Římě nebo Amadeus.  Jaké formy ghostwritingu vám nabízíme, a které naopak odmítáme?

Dobrý ghostwriter musí mít svědomí

Obecně vzato je za ghostwritera v moderním autorství považován (spolu)autor, jehož jméno není ve finálním vydání textu uvedeno. Tvůrce textu už od zahájení realizace počítá s tím, že bude pouze dílčím přispěvatelem kolektivní práce a jeho jméno možná nikde nebude uváděno. Příkladem budiž třeba Druhá světová válka, stěžejní šestisvazkové historické dílo britského státníka a spisovatele Winstona Churchilla, jemuž ovšem s prací vydatně pomáhal tým rešeršérů a ghostwriterů.

Někteří novináři za to Churchilla kritizovali. On to považoval za absurdní. Bylo to podle něj stejné, jako kdyby někdo pomlouval šéfkuchaře za to, že jídlo na celý banket nepřipravoval pouze on sám. – V naší redakci jsme toho názoru, že stručná zmínka o spoluautorech či týmu pomocníků v úvodu, doslovu nebo v tiráži je většinou vhodná. Každá situace má ale svá specifika.

Odborné texty do recenzovaných časopisů se tímto způsobem psát samozřejmě nedají. Naprosto neetické by bylo využívání rešeršérů a ghostwriterů pro školní práce, jimiž má student prokazovat své znalosti a dovednosti. Jinými slovy: Záleží na žánru a účelu vytvářeného textu, do jaké míry je vhodné a možné služeb zkušeného stínového autora (ghostwritera) využít.

Proč využít náš ghostwriting?

Jsme textaři s dostatečnou erudicí. Na zakázku píšeme texty, které mají popularizační, vzdělávací nebo odborný charakter. Naše ghostwritingové texty mají z hlediska čtivosti vysokou úroveň. Naši ghostwriteři píší podle požadavků jednotlivých klientů: vzdělávací příručky, analýzy, strategické dokumenty, white papers, nejrůznější odborné analýzy a jiné textové útvary.

Jsme nejstarší česká ghostwritingová agentura.
Známe skutečné tajemství i etiku ghostwritingu.

Související služby

›› Psaní textů na objednávku

›› Copywriting a reklamní texty

›› Texty pro web

›› Jak vytvořit obchodní název

›› Optimalizace pro vyhledávače

›› Linkbuilding a zpětné odkazy

›› Copywriting a SEO


Související reference

›› Blog ResearchWriter.cz

›› Ghostwriting, copywriting a související projekty


Ghostwriting – Když píšeme texty za vás

ÚvodPíšeme texty › Ghostwriting