Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2020

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Poradenství


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Buď telefonicky na hotline čísle

+420 777 865 264 (777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem s pomocí našeho jednoduchého on-line formuláře.

Snažíme se být dostupní 24/7

Jazyková korektura češtiny

Zajišťujeme jazykové korektury, kontrolu českého textu a opravy nalezených chyb. Precizní jazyková korektura má smysl u všech krátkých i dlouhých dokumentů, které vás mají reprezentovat. Gramatická korektura – respektive pravopisná korektura – má za úkol vyhledat pravopisné chyby, gramatiku či překlepy a označit je. Stylistická korektura navrhne stylistické nepřesnosti. Finální verze námi kontrolovaného dokumentu pak nemá zbytečné chyby.

K čemu je užitečná jazyková korektura

Za vlády diktátora Stalina se prý jistý ruský sazeč tak nešikovně spletl, že do politického článku vysázel místo slova Stalin (což znamená Ocelový) slovo Salin (tj. Sádelnatý). Když článek ráno vyšel, sazeče zatkli a popravili pro urážku sovětského vůdce. – S vaším textem takové riziko spojeno téměř jistě není. Znamená to ale, že s ním může být nakládáno ledabyle? Že snad nepotřebujete gramatickou/pravopisnou korekturu ani technickou kontrolu obsahu?

Ve skutečnosti každý text, který vás reprezentuje před potenciálními klienty nebo obchodními partnery, by měl být zodpovědně zkontrolován nezávislou a pečlivou osobou s jazykovou erudicí. U kterých textů je jazyková korektura obzvláště užitečná?

Pravopisná/gramatická korektura češtiny by měla být samozřejmostí pro všechny krátké texty. Ať už se jedná o pozvánky, vouchery, dopisy, nadpisy, ale i e-mailové nabídky, inzeráty, vývěsní cedule, reklamní plakáty apod., většinou jde o takty tak subtilní, že je v nich každá chyba více vidět. Často ji žel najde teprve spotřebitel, což je pochopitelně zbytečná ostuda.

Pečlivou kontrolu pravopisu a české gramatiky si samozřejmě zaslouží i všechny delší texty, jako například firemní webové prezentace, pro výroční zprávy a pro všechny tištěné publikace (odborné texty, dizertační práce, populární knihy, komerční katalogy, tiskové zprávy, PR články, ceníky apod.). Svěřte nám proto své texty ke gramatické a pravopisné korektuře. Pravopisným překlepům a gramatickým chybám můžete s naší pomocí snadno předejít.

Jazyková korektura – Jak to děláme

Ke korektuře češtiny je vhodné posílat až finální elektronickou verzi textu. V té pak provedeme pečlivou pravopisnou i gramatickou korekturu českého jazyka (opravíme překlepy, chybnou interpunkci, chybná i/y). Někdy může být vhodná i stylistická korektura, kdy se u jinak kvalitního textu opraví drobné chyby v syntaxi jazyka (chybné koncovky apod.).

Objednejte si naši korekturu češtiny.
Zbytečné chyby vám nebudou dělat zbytečnou ostudu.

Související služby

›› Redigování, editace a copyediting

›› Technické korektury a ověřování informací

›› Reprografické práce

›› Restaurování fotografií


Související reference

›› Kde jsme zajišťovali technickou redakci a korekturyÚvodÚpravy textu › Jazykové korektury