Provádíme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

Obálka knihy – Co by měla obsahovat

Knihy, kterým pomáháme na svět, jsou vybaveny vkusnou obálkou, která se čtenářem účinně komunikuje. Kniha skrze originální obálku sděluje veřejnosti svůj obsah a svým charakterem vybízí k nákupu. Vůbec nezáleží na tom, zda jde o knihu v měkké obálce (paperback) nebo v tvrdých deskách (hardback).

Přední strana obálky (front cover)

Přední, tedy titulní strana obálky (anglicky front cover) většinou obsahuje název titulu velkými písmeny a jméno autora. V některých případech může být na obálce uveden i podtitul knihy, případně i prodejní slogan. Pokud je to vhodné, může být na titulu i symbol vydavatele.

Zadní strana obálky (back cover)

Zadní strana obálky (anglicky back cover, případně lower cover) obsahuje upoutávku, případně anotaci knihy a recenzní citáty. Na zadní straně knihy může být uvedena i fotografie autora knihy.

Velkou chybou mnoha nakladatelů je neschopnost uvádět na zadní straně knižní obálky čárový kód. Absence standardního EAN čárového kódu totiž knihu v praktických ohledech diskvalifikuje pro běžný prodej. Většina vydavatelů se doposud rovněž nenaučila dávat na zadní stranu obálky QR kód, který čtenářům usnadní cestu k dalším informacím o knize i o celkové nabídce vydavatele. V našem nakladatelství NZB považujeme ISBN (unikátní mezinárodní „rodné číslo“ knihy), EAN čárový kód i QR kód za samozřejmost.

Měkká vazba a malonákladový tisk

Existují různé typy knižní vazby:

V naší redakci se z mnoha praktických důvodů specializujeme na digitální malonákladový tisk knih formátu A5 a A4, které primárně vážeme do měkké vazby V2, případně V1. Milujeme knihy s užitečným obsahem, které v takové podobě nepůsobí lacině a zároveň jsou cenově dostupné. Kontaktujte nás pro další informace.

Tiskněte s námi levně a kvalitně.
Tiskněte digitálně.

Související služby

›› Publikační služby

›› Tvorba webových stránek

›› Nakladatelský servis pro autory

›› Literární agentura


Související reference

›› Blog ResearchWriter.cz

›› Ukázky publikací vydaných tiskem nebo elektronicky


ÚvodPublikováníTisk › Obálka knihy