Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2018

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Poradenství


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Buď telefonicky na hotline čísle

+420 777 865 264 (777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem s pomocí našeho jednoduchého on-line formuláře.

Snažíme se být dostupní 24/7

Vyhledáváme informace, které právě hledáte nebo o kterých ani nevíte, že existují. Naše rešerše účinně využívají státní úřady, příspěvkové organizace, badatelské instituce, soukromé komerční subjekty i privátní fyzické osoby s různým zaměřením.

Obchodní rešerše – Business & Marketing Research

Průzkum trhu si nejčastěji nechávají vypracovat podnikatelé, plánující nový podnikatelský projekt, případně firmy, kterým se nedaří a chtějí vědět proč. Účelem rešerše je shromáždit a analyzovat data o situaci na trhu, zákaznících a konkurenci. Výsledkem je rešeršní protokol, analyzující všechna zpracovaná data a shrnující získané poznatky do určitého praktického závěru.

Požadované údaje zajišťujeme několika různými rešeršními metodami, přičemž vždy záleží na konkrétním požadavku klienta. Nejčastěji se však jedná o terénní sběr dat, excerpci (neboli pořizování výpisků) dostupných materiálů konkurence, dotazníkový výzkum, průzkum veřejného mínění apod.

Jednorázová bibliografická rešerše

Nejčastějšími zadavateli těchto rešerší jsou studenti a nejrůznější badatelé. Potřebují zjistit, co bylo k určitému tématu publikováno v denním či odborném tisku. Bibliografická rešerše má většinou podobu soupisu nalezených publikací v rozsahu jedné či více stran. V případě zájmu jsme schopni zajistit i papírové nebo elektronické kopie jednotlivých materiálů. Rešerši provádíme jak s pomocí otevřených i placených elektronických databází, tak v hojné míře také ručním vyhledáváním v písemných indexech a bibliografiích.

Archivní rešerše v archivech a na úřadech

Obdobným způsobem zajišťujeme také různé archivní rešerše v archivech. Požadované informace hledáme v archiváliích, tj. v archivních dokumentech. K hledání používáme indexy, archivní pomůcky, odkazy v odborných publikacích i neveřejné databázové systémy. Mezi naše časté archivní rešerše patří vyhledávání v archivech státní bezpečnosti a také hledání v matrikách v rámci genealogických průzkumů.

Výsledkem archivního výzkumu je většinou velký objem dat, které je navíc třeba zasadit do historického kontextu a vysvětlit s pomocí odborné literatury. Prakticky všechny archivní rešerše proto mají výstup v podobě rešeršního protokolu. Zadavateli těchto rešerší jsou téměř vždy privátní osoby.

Často hledáme jehly v kupce sena.

Související služby

›› Obchodní business research

›› Marketingový průzkum trhu

›› Rešeršní výzkum v archivu nebo v knihovně

›› Zpracování rodokmenu a rodového stromu

›› Monitoring tisku

›› Rešerše na klíč usnadní hledání informací


Související reference

›› Ukázky zajímavých rešeršních projektů, které jsme realizovali


Související články na redakčním blogu ToSiPiš.cz

›› Tajemství rodu, genealogický pořad České televize (recenze)

›› Genealogický seriál Kdo myslíš,že jsi?

›› Jak získat rešerši? Snadno!

›› Vyhledávání v archivech Státní bezpečnosti (StB)

K čemu využijete profesionální rešerši

ÚvodRešerše › K čemu je vám rešerše