Provádíme veškeré výzkumné, redakční a konzultační služby na klíč ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Jsme na trhu od roku 2001 ● Rodinná tradice od roku 1850

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© abcRedakce.cz / 2001–2020

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Poradenství


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Buď telefonicky na hotline čísle

+420 777 865 264 (777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem s pomocí našeho jednoduchého on-line formuláře.

Snažíme se být dostupní 24/7

Vyhledáváme informace, které právě hledáte nebo o kterých ani nevíte, že existují. Naše rešerše účinně využívají státní úřady, příspěvkové organizace, badatelské instituce, soukromé komerční subjekty i privátní fyzické osoby s různým zaměřením.

Obchodní rešerše – Business & Marketing Research

Průzkum trhu si nejčastěji nechávají vypracovat podnikatelé, plánující nový podnikatelský projekt, případně firmy, kterým se nedaří a chtějí vědět proč. Účelem rešerše je shromáždit a analyzovat data o situaci na trhu, zákaznících a konkurenci. Výsledkem je rešeršní protokol, analyzující všechna zpracovaná data a shrnující získané poznatky do určitého praktického závěru.

Požadované údaje zajišťujeme několika různými rešeršními metodami, přičemž vždy záleží na konkrétním požadavku klienta. Nejčastěji se však jedná o terénní sběr dat, excerpci (neboli pořizování výpisků) dostupných materiálů konkurence, dotazníkový výzkum, průzkum veřejného mínění apod.

Jednorázová bibliografická rešerše

Nejčastějšími zadavateli těchto rešerší jsou studenti a nejrůznější badatelé. Potřebují zjistit, co bylo k určitému tématu publikováno v denním či odborném tisku. Bibliografická rešerše má většinou podobu soupisu nalezených publikací v rozsahu jedné či více stran. V případě zájmu jsme schopni zajistit i papírové nebo elektronické kopie jednotlivých materiálů. Rešerši provádíme jak s pomocí otevřených i placených elektronických databází, tak v hojné míře také ručním vyhledáváním v písemných indexech a bibliografiích.

Archivní rešerše v archivech a na úřadech

Obdobným způsobem zajišťujeme také různé archivní rešerše v archivech. Požadované informace hledáme v archiváliích, tj. v archivních dokumentech. K hledání používáme indexy, archivní pomůcky, odkazy v odborných publikacích i neveřejné databázové systémy. Mezi naše časté archivní rešerše patří vyhledávání v archivech státní bezpečnosti a také hledání v matrikách v rámci genealogických průzkumů.

Výsledkem archivního výzkumu je většinou velký objem dat, které je navíc třeba zasadit do historického kontextu a vysvětlit s pomocí odborné literatury. Prakticky všechny archivní rešerše proto mají výstup v podobě rešeršního protokolu. Zadavateli těchto rešerší jsou téměř vždy privátní osoby.

Často hledáme jehly v kupce sena.

Související služby

›› Obchodní business research

›› Marketingový průzkum trhu

›› Rešeršní výzkum v archivu nebo v knihovně

›› Zpracování rodokmenu a rodového stromu

›› Monitoring tisku

›› Rešerše na klíč usnadní hledání informací


Související reference

›› Ukázky zajímavých rešeršních projektů, které jsme realizovaliK čemu využijete profesionální rešerši

ÚvodRešerše › K čemu je vám rešerše